Mateřská škola

Mateřská škola je součástí budovy základní školy. Je umístěna na křižovatce dopravních cest s dobrou dopravní obslužností. Velká výstavba a rozvoj města zvýšil počet mladých rodin s dětmi a tím i nedostatek kapacity v MŠ. Proto se na jaře 2011 zastupitelé města rozhodli o nástavbě jednoho pavilonu. Nová MŠ byla slavnostně otevřena 5.12.2011.

Mateřská škola má nyní 7 tříd - 3 v přízemí budovy a 4 v 1. patře. V přízemí byla též vybudována jídelna pro děti MŠ a výdejna jídla. Nachází se zde ještě kancelář a šatna učitelek.

Po dokončení přístavby byla zrenovována i školní zahrada. Umístěny zde byly nové herní prvky pro plné vyžití dětí.

Celková kapacita mateřské školy je 151 dětí.

MŠ v Horním Studenci, která byla odloučeným pracovištěm, se k 31.8.2012 zrušila.

Provoz MŠ je od 6.30 do 16.30 hodin.