Anketa pro rodiče dětí v mateřské škole 2015 - vyhodnocení

Rozdáno bylo 110 anketních lístků, odevzdáno 30 – tj. cca 27 %

Anketa pro rodiče 2015 - vyhodnocení

Rozdáno bylo 110 anketních lístků, odevzdáno 30 – tj. cca 27 %

Pro vyhodnocení ankety klikněte na tento odkaz.

Komentář: Hodnocení anketních lístků

Bylo rozdáno 110 anketních lístků, odevzdáno jich bylo 30. Což je cca 27 % Děkujeme  všem,  kteří si našli chvilku a lístky vyplnili. Nad veškerými podněty a připomínkami se zamyslíme a pokusíme se je řešit.

Připomínky:

4 rodiče si přejí, aby děti po celou dobu docházky do MŠ zůstávaly se dvěma učitelkami a stejnými dětmi a hlavně aby byly ve třídách děti stejného věku.

Do školky jsou přijímány zpravidla děti od 3 let. Pokud jsou volná místa, mohou být přijímány i děti mladší – tolik znění zákona. Ve Ždírci nad Doubravou byla školka rozšířena a stále máme volná místa. Proto musíme děti mladší 3 let přijímat. Což není celostátní trend. Zvláště maminky by mohly pochopit, že ve třídě plné netříletých a tříletých dětí nemůže být 1 učitelka ráno a jedna odpoledne. Pokud se o tuto problematiku trochu zajímáte, víte, že se začínají propagovat třídy smíšené. Starší děti pomáhají mladším a mladší se naopak učí od starších. Pro učitelku je takové uspořádání daleko náročnější. Snažíme se alespoň zachovat třídy předškoláků, ale i těch je méně a třídy jsou doplňovány mladšími dětmi. Tak se stává, že děti nemají po celou dobu jednu učitelku

V naší MŠ je 6 tříd a 10 učitelek, z toho mají dvě učitelky zkrácený úvazek. Je to dané normativy. Věřte, že skloubit pracovní dobu není vůbec jednoduché. Ale určitě Vaše děti nestrádají. Všechny učitelky jsou vstřícné a děti si na ně zvyknou.

Malá zahrada, více vycházek, dopravní hřiště

Zahrada je taková, jaká je, pro rozšíření není prostor. Nám by se také líbila větší, zvlášť když jsme uprostřed města a ze všech stran jsou frekventované silnice. Více vycházek je určitě potřeba, hlavně u větších dětí. O dopravním hřišti se zatím neuvažuje.

Učitelky jen „drbou“ a děti nechávají bez dozoru

Při společném pobytu na dětském hřišti spolu učitelky samozřejmě komunikují a myslím si, že se nejedná o „plané drbání“. Učitelky jsou si vědomy, že se mají plně věnovat dětem.

Obměna výletů

Možnost výletu do Pardubic na vojenské letiště nemá každý. Určitě je to pro děti velký a nezapomenutelný zážitek. I přesto jsem v loňském roce tuto návštěvu vynechali, právě proto, abychom nejezdili stále na stejné místo..

Učit děti disciplíně a slušnému chování

Základy slušného chování by si děti měly odnést z rodiny a my se můžeme snažit pouze o jeho rozvíjení. Máme to v popisu práce. Věřte, že disciplína a slušné chování dětí je i naším velkým zájmem, bez těchto atributů by se dětský kolektiv mohl stát nezvladatelným.

Vši

Vši jsou celostátní problém. Učitelky nejsou povinné prohlížet dětem hlavy, i přesto to příležitostně dělají. My také vši nechceme. Na začátku roku vždy žádáme rodiče, aby, pokud se u jejich dětí vši vyskytnou, to neprodleně ohlásili ve školce. Důležité také je, aby rodiče při každém výskytu důkladně odstranili z vlasů i hnidy dříve, než pošlou své dítě opět do školky. Vši se vyskytují téměř celoročně a není v našich možnostech při každém výskytu vše prát.

Školní jídelna

V letošním roce se vedoucí školní jídelny snažila dětem zpestřit jídelníček – pomazánka z krabích tyčinek, cizrny, pyré, cizrnová kaše s jahodami….  Pokud ale děti nemají návyky z domova, většinou takovou novinku ani neochutnají a vše se vyhazuje.

Ovoce a zelenina je každý den. Svačiny malé určitě nejsou, děti si mohou přidávat, kolik chtějí.

Informovanost rodičů

Na podnět loňské ankety je vždy na webu a nástěnce u vchodu vyvěšen s předstihem program na další měsíc. Před akcemi je vše podrobněji napsáno na nástěnce u vchodu. Nevím, jak ještě více rodiče informovat.

Osobně mě nejvíc udivil názor jednoho rodiče, že upřednostňujeme děti z bohatších vrstev a z určitých rodin. Upřímně ani nevím, které ty bohatší vrstvy to jsou Jeden rodič též napsal, že ve školce neděláme nic.

Většina rodičů, kteří si dali práci a lístky vyplnili, jsou s naší školkou spokojeni a pochválili nás. Mnohokrát děkujeme

Novotná Jiřina

• 22.4.2024 Pomáháme školám k úspěchu - setkání učitelů fyziky v Dačicích
  • 23.4.2024 Den s AI ve Ždírci nad Doubravou
  • 23.4.2024 Divadelní představení pro 1. - 3. třídy v Havlíčkově Brodě
  • 23.4.2024 Seminář pro veřejnost - Umělá inteligence je mezi námi, jak ji používat a nebát se.
  • 24.4.2024 Program s Policií ČR - Šikana a jiné formy násilí - 4.A
  • 24.4.2024 Program s Policií ČR - Končím 1. stupeň, už si poradím a budu pomáhat - 5.A
  • 24.4.2024 Program s Policií ČR - Šikana a jiné formy násilí - 4.B
  • 24.4.2024 Třídní schůzky