Americký fotbal ve ždírecké škole

dokument publikován: 13.11.2013

Když se řekne americký fotbal, každý si představí oválný míč, spoustu urostlých hráčů ve výstroji a drsnou hru s množstvím pádů, srážek, útoků a zranění. Logicky nás napadne, že je to hra pouze pro silné muže. Naši žáci se však mohli přesvědčit, že to není tak úplně pravda. Americký fotbal není totiž jenom o síle, ale také o rychlosti, mrštnosti a taktice. V týdnu od 4.11. do 8. 11. se všechny třídy druhého stupně seznámily s touto zajímavou hrou. Hráči „Vysočina Gladiators American football team“ předvedli žákům ukázky některých technik, které se v této hře používají. Nejvíce zaujala technika, při které si chlapci, ale i děvčata mohla vyzkoušet přetlačit hráče ve výstroji. Nacvičili s nimi hod neobvykle tvarovaným míčem. Zdálo by se, že je to jednoduché, ale opak je pravdou. Na závěr dvouhodinovky si dobrovolníci vyzkoušeli nekontaktní verzi amerického fotbalu zvanou „flag“, kdy hráči pouze strhávají vlaječky zavěšené na opasku soupeře.

Hráčům Vysočina Gladiators a jejich trenéru panu Fialovi velice děkujeme. Bylo obdivuhodné, jak dokázali zaujmout děti a získat je pro hru. Je docela dobře možné, že se někdy v budoucnu pochlubí ždírecká škola svým vlastním týmem amerického fotbalu (samozřejmě nekontaktní formou zavanou „flag“).

Renata  Jarošová - učitelka ZŠ

Fotografie najdete ve fotogalerii a krátké video na youtube kanálu školy