Autorské čtení se spisovatelem Janem Opatřilem, rodákem z Vysočiny

dokument publikován: 18.6.2014

Když k nám do školy přijel 9. května pan Opatřil, všichni jsme byli zvědaví, co se bude dít. Sešli jsme se v multimediální učebně tváří v tvář. Nejprve rozložil na stůl své výtvory jako záložky do knížky, pravítka, placky s tématem Kapříka Metlíka. Kapřík Metlík je totiž jeho kniha, kterou vydal a předčítal nám z ní. Četl nám krásný dychtivý příběh o přátelství a statečnosti rybích kamarádů. Hlavní hrdinové byli Šupinka, Metlík a Břéťa. Pan spisovatel vypravoval humorně a ukazoval i vtipné obrázky a ilustrace ke knize. Po autorském čtení jsme se vyptávali, co bylo inspirací pro napsání jeho knížek  a na autorův život. Panu spisovateli je 27 let, narodil se ve znamení Ryb v Novém Městě na Moravě. Dětství prožil v Přibyslavi a ve Žďáru nad Sázavou, příběhy rybích kamarádů začal psát v 16 letech. Vystudoval rybářskou školu a nyní se věnuje jen psaní. Má rád spisovatele Otu Pavla. Dozvěděli jsme se, jak dlouhá je cesta od prvního nápadu až po vydání knihy. Také jsme ho vyzpovídali na diktafon a reportáž si můžete přečíst v novém vydání školního časopisu School City. Na závěr nám věnoval autogramy do památníčků a čtenářských deníků. Už se těšíme na čtvrtý díl Kapříka Metlíka.

Třídy III. A, IV.B

 

logolink