Vaření buřtguláše v přírodě - 6.B

dokument publikován: 5.5.2014

Když jsme se šestou B získali den volna za to, že se celá třída převlékla do toho, co nás baví, přišel pan učitel Remeš s nápadem, jít si do přírody uvařit guláš. Schválně, jestli to vůbec zvládneme. Rozhodování nebylo dlouhé. Vybrali jsme si pátek 2. května a byla to správná volba, protože počasí nám vyšlo opravdu perfektně. V 7.45 už jsme mašírovali směrem ke Kabátovu s kotlíky a spoustou dobrot v batohu. Každá skupina měla trochu jinou představu o tom, co všechno se do takového buřtguláše dává, oběma  se však podařilo uvařit pochoutku, po které se všichni olizovali a chodili si přidávat. Vůbec nám nevadilo, že v kotlíku sem tam plavalo jehličí a trochu toho popela. Navíc se ukázalo, že chlapci umí bravurně zacházet se sekyrkou a dívky mistrně ovládají práci s kuchyňským nožem a vařečkou.

Renata Jarošová