Dějepisná olympiáda pro 8. a 9. ročník

dokument publikován: 21.11.2012

Ve středu 21. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády pro 8. a 9. ročník. Celkem se zúčastnilo 6 žáků - tři z 9.A a tři z 8. A.
Tématem letošní olympiády byly pohanské zvyky a křesťanské tradice. Na soutěžící čekalo 26 otázek, za které bylo možné získat 71 bodů. Přestože některé úkoly byly dost náročné, soutěžící je zdárně vyřešili. Soutěž byla opět velmi vyrovnaná – rozdíl mezi vítězem a třetím v pořadí byl pouze 1 bod.
A jak vše dopadlo? Na 3. místě se ziskem 37 bodů se umístila Adéla Culková z 9.A. Druhé místo se ziskem 37,5 bodů obsadila Kateřina Kavalírová z 9. A. Vítězem školního kola se stal  s 38 body Roman Vomela z 9.A, který bude naši školu reprezentovat v okresním kole dějepisné olympiády v Havlíčkově Brodě.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a za předvedené výkony a vítězi přejeme v dalším kole této soutěže hodně úspěchu.

 

Zdeněk Drápalík, Markéta Zrzavá