Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci - exkurze žáků 1.A, 2.B a 4.A

dokument publikován: 12.6.2014

Za přispění projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou žáci 1.A, 2.B a 4.A absolvovali ve čtvrtek 5. 6. poslední, již pátou, exkurzi v tomto školním roce. Naším cílem se stal Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci.

Nečekala nás zde však klasická prohlídka chaloupek s výkladem průvodce, ale objevná výprava, během níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o tom, jak lidé dříve bydleli, pracovali a s čím a jak si děti hrály.

Rozdělili jsme se do sedmi skupinek a za pomoci mapky jsme plnili úkoly a vyhledávali odpovědi na otázky z připravených pracovních listů. Po doplnění všech informací jsme vyluštili tajenku, která skrývala název známé pohádky natočené na Veselém Kopci – Lotrando a Zubejda.

Získané vědomosti jsme dále využili a prohloubili si ve škole při vyhledávání dalších informací ve Slovníku spisovné češtiny, při práci s tablety nebo při sestavování modelů roubených chaloupek.

Po prázdninové přestávce se už zase všichni těšíme na další exkurze, o kterých budeme opět pravidelně informovat.

Gabriela Glosrová, Soňa Voralová, Martina Hojná

 

logolink