Mladší žáci vyhráli okresní kolo a postoupili do kraje

dokument publikován: 18.11.2013

Sportovní hala TJ Jiskra Havlíčkův Brod hostila ve čtvrtek 14. listopadu okresní kolo ve florbalu chlapců šestých a sedmých tříd základních škol.

V turnaji se představilo celkem 6 družstev, která byla nalosována do dvou skupin. ZŠ Ždírec nad Doubravou bojovala o postup ve skupině se ZŠ Štáflova HB a ZŠ Golčův Jeníkov. Ve druhé skupině se utkaly týmy ze ZŠ Krucemburk, ZŠ Lánecká Světlá n/S., ZŠ V Sadech HB.

Turnaj byl zahájen utkáním mezi ZŠ Štáflova HB a ZŠ Ždírec nad Doubravou. Naši žáci nestačili rychlíkům z Havlíčkova Brodu a prohráli 0:3. Ve druhém utkání mezi ZŠ Ždírec nad Doubravou a ZŠ Golčův Jeníkov šlo o postup do semifinále. Žáci ze Ždírce zápas zvládli výborným týmovým výkonem a získali důležité vítězství v poměru 4:1, což znamenalo postup z druhého místa.

Ve druhé skupině byl boj o postup dramatický doslova až do poslední minuty. Z prvního místa (semifinálový soupeř Ždírce) se radovala ZŠ Lánecká Světlá n/S., druhé postupové místo obsadila ZŠ V Sadech HB. V boji o páté místo mezi Krucemburkem a G. Jeníkovem zvítězil vcelku přesvědčivě Krucemburk.

Semifinálová utkání byla pro oko diváka nesmírně zajímavá. Utkání mezi ZŠ Ždírec nad Doubravou a ZŠ Lánecká Světlá n/S. musela po výsledku 3:3 rozhodnout až samostatná střílení. Rozhodl skvělý výkon brankáře Václava Pavlíčka a přesné střely našich útočníků Adama Rybáčka a Jakuba Pospíšila. ZŠ Ždírec nad Doubravou po dvou proměněných nájezdech postoupil do FINÁLE!

Z druhého semifinále vzešel náš finálový soupeř, kterým byla ZŠ Štáflova HB.

Do finálového zápasu naši kluci vtrhli aktivně a brzy vedli 2:0. Po zranění našeho pravého obránce a nuceného střídání byli kluci viditelně otřesení a náskok ztratili. Ještě do přestávky však po individuální akci vstřelil Ždírec branku a vedli jsme 3:2. Po přestávce se nám zranil druhý obránce a do rozjetého zápasu musel naskočit náš poslední střídající hráč. Po vyrovnání soupeře na 3:3 byly šance na vítězství otevřené. Oba týmy bojovaly na hranici vyčerpání. Když už to vypadalo, že utkání budou muset rozhodnout opět nájezdy, tři vteřiny před koncem základní hrací doby rozhodl střelou z úhlu pod břevno náš nejlepší střelec Adam Rybáček.

ZŠ Ždírec nad Doubravou po vítězství ve finále jako jediné družstvo postupuje do krajského kola!

Výsledky:

skupina:
ZŠ Štáflova HB - ZŠ Ždírec nad Doubravou                  3:0
ZŠ Ždírec nad Doubravou - ZŠ Golčův Jeníkov            4:1 (A. Rybáček - 4)

semifinále:
ZŠ Ždírec nad Doubravou - ZŠ Lánecká Světlá n/S.    4:3sn (J. Pospíšil - 3, nájezdy proměnil Rybáček a Pospíšil)

finále:
ZŠ Ždírec nad Doubravou - ZŠ Štáflova HB                 4:3 (A. Rybáček - 4)

 

Pořadí družstev - okresní kolo (v Havlíčkově Brodě):

  1. ZŠ Ždírec nad Doubravou
  2. ZŠ Štáflova HB
  3. ZŠ Lánecká Světlá n/S.
  4. ZŠ V Sadech HB
  5. ZŠ Krucemburk
  6. ZŠ Golčův Jeníkov

Sestava ZŠ Ždírec nad Doubravou:

Václav PAVLÍČEK, Adam RYBÁČEK, Michal VAVROUŠEK, Jakub POSPÍŠIL, Michal BÍLEK, Jan BOROVICA, Antonín LEMBERK, Ondřej MUSIL

Děkujeme chlapcům za skvělý výkon a příkladnou reprezentaci školy.

Jiří Hromada a Pavel Vavroušek

fotografie naleznete v naší fotogalerii

videa shlédněte na našem youtube kanále