Výchovně vzdělávací program Hele, lidi – 1.A, 2.B a 4.A

dokument publikován: 14.4.2014

8. dubna  2014 byl pro žáky 1.A, 2.B a 4.A  připraven výchovně vzdělávací program Hele, lidi. Tento program se uskutečnil v rámci projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou. Jeho cílem bylo zajímavou a hravou formou seznámit žáky se životem zdravotně postižených lidí. Žáci se seznámili s jednotlivými druhy postižení. Vyzkoušeli si jízdu na invalidním vozíčku, chůzi se slepeckou holí, dověděli se, jak nevidomí lidé čtou, jaké další smysly nahrazují nevidomým oči, ale i to, jak sami mohou postiženým lidem pomoci.

Prohlédli si některé výrobky, které z hlíny vymodelovali nevidomí studenti tzv. Axmanovou technikou modelování. Stejným způsobem si pak žáci zkusili z hlíny vymodelovat svoji hlavu.

Na základě těchto poznatků pak čtvrťáci při hodině českého jazyka vypracovali popis pracovního postupu, prvňáčci prožili zážitkovou hodinu prvouky a při prvouce rozvíjeli své zkušenosti i žáci druhého ročníku.

Projekt Hele, lidi byl velmi zdařilý, žákům se moc líbil a obohatil je o nové poznatky a zkušenosti.

M. Hojná, G. Glosrová, S. Voralová

 

logolink