krajské kolo dějepisné olympiády v Pelhřimově

dokument publikován: 28.3.2014

Ve čtvrtek 27. března 2014 proběhlo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Nejlepších 17 soutěžících z okresních kol řešilo náročné úkoly týkající se vzniku a vývoje měst a života ve městech ve středověku a  novověku. Naši školu reprezentoval Miloš Havel z 8.A., který do této soutěže postoupil z výborného druhého místa vybojovaného v okresním kole v Havlíčkově Brodě. Miloš se na souboj s nejlepšími žáky v kraji připravoval opět velmi usilovně, protože tušil, že konkurence v krajském kole je již opravdu obrovská.

A jak náš reprezentant dopadl?

Poctivá příprava opět slavila úspěch, a tak se nakonec Milošovi podařilo obsadit vynikající třetí místo! Zároveň je nutné zdůraznit, že vzhledem k pravidlům této soutěže má Miloš dokonce šanci postoupit do celostátního kola. Vše záleží pouze na počtu bodů, které získali soutěžící v ostatních krajských kolech. Rozhodne se v nejbližších dnech! Již nyní však můžeme Miloši Havlovi poděkovat za obdivuhodný výkon a blahopřát k dosažení opravdu fantastického výsledku v této obtížné soutěži.

Zdeněk Drápalík