Moje první firma

dokument publikován: 20.10.2014

Zájmový útvar Fiktivní firma je v plném proudu. Mladí podnikatelé již mají celkem jasno o oblastech, ve kterých by chtěli podnikat. To, že založení firmy nebude jednoduchá záležitost, věděli od začátku. Co všechno obnáší založení vlastní firmy, jsme jim sice teoreticky prezentovali, ale pro reálnou představu fungující firmy jsme si zašli do ždírecké Story Enso. Jednání s mladými podnikateli se ochotně ujal pan Schejbal a pan Vomočil, jednatel firmy. Studenti nejprve shlédli DVD, které představuje firmu od jejího založení, kdy byla dřevozpracující Pilou. Bylo zajímavé vidět vývoj firmy od počátku až po nynější gigant Storu Enso. Poté pan Schejbal seznámil studenty s jednotlivými pracovišti a jejich činností. Zajímavou částí byl výklad pana Vomočila o novém výrobku, který bude firma v příštím roce uvádět na trh. Na tomto pan Vomočil studentům přesně prezentoval postup, který předchází výrobě a prodeji produktu. A tak se studenti dozvěděli, jak důležitý je průzkum trhu, marketingová strategie a později spolupráce všech oddělení firmy.

Celý výklad byl velmi zajímavý a inspirativní pro náš zájmový útvar a úkoly, které studenty čekají. Jelikož čas neúprosně běžel a informací bylo mnoho, domluvili jsme si emailovou komunikaci s panem Schejbalem a pozdější možnou schůzku v naší škole.

Děkujeme tímto panu Schejbalovi a panu Vomočilovi za čas, který nám věnovali.

Ivana Martincová, Martin Ležák