Naši úspěšní florbalisté

dokument publikován: 8.11.2013

V pondělí  5.listopadu  proběhlo okrskové kolo ve florbalu žáků 6.-7. tříd  v Chotěboři. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů.

První soupeř, ZŠ Smetanova, s námi hrál velice vyrovnaný zápas. Po prvním poločase jsme sice vedli 2 : 0 , ale ve druhém na nás dolehla nervozita a bohužel jsme nechali soupeře vyrovnat na konečných 2 : 2 .

Druhý zápas se ZŠ Buttulova  dával jistou naději, že jsme lepší a náš tým chtěl vyhrát. To se nakonec povedlo a výsledek 4 : 0 zvedl sebevědomí všech našich hráčů.

Ve třetím utkání jsme si vylosovali školu Krucemburk. Náš tým měl oproti ostatním velikou nevýhodu v počtu hráčů. Ostatní měli možnost nasadit do hry postupně až čtrnáct hráčů, my jsme si museli vystačit pouze se šesti a brankařem.

Naše družstvo velice dobře napadalo soupeře a nenechalo ho střílet na branku. Nám se střelba velice vedla, takže výsledek zápasu 8 : 2 překvapil nejen nás, ale i všechny ostatní týmy. Do posledního utkání jsme si naděje moc nedávali, protože „Gymnázium" dávalo od začátku najevo, že chce postoupit do Havlíčkova Brodu. První půle zápasu byla hodně nervozní a za stavu 2 : 1 jsme otevírali druhý poločas. Podařilo se nám dát další branku, soupeř to očividně neunesl a začal hrát velice tvrdě a netakticky. Toho jsme využili a během dalších pěti minut  nadělili soupeři dalších 5 branek. Skore  8 : 1 dostalo náš tým na konečné 1. místo v tabulce a zajistilo  postup do okresního kola v Havlíčkově Brodě.

O vítězství se zasloužili všichni hráči týmu. Nejlepší střelci -  Adam Rybáček se 14 brankami a Jakub Pospíšil s 5 brankami hodně přispěli ke konečnému skore  22 : 5 v náš prospěch.

Děkujeme  všem hráčům týmu za úspěšnou reprezentaci školy   a přejeme  úspěch v okresním kole v Havlíčkově Brodě.

Velké poděkování patří též Pavlu Vavrouškovi za výborné koučování a obsáhlou zprávu.

OTa Benc - ředitel školy