Naučná stezka Sobíňov – exkurze III.A a III.B

dokument publikován: 25.9.2012

Brzy ráno za deštivého počasí jsme se sešli u vlaku. Po příjezdu na sobíňovské nádraží jsme ušli sotva pár kroků a spatřili jsme  pomník za zesnulé vojáky. Celou cestu jsme se kochali krajinou, bylo mokré babí léto. Naše stezka začínala u obecního úřadu. Podívali jsme se na znak, vysvětlivky a první tabuli. U rybníčka seděla v trávě perníková chaloupka, dílo vytvořené člověkem. Pan majitel nás nechal vše si prohlédnout. Stezku jsme si kvůli dešti upravili, vystoupali jsme na kopeček Březinka, tady jsme viděli ocún jesenní a překvapil nás nádherný výhled na Žďárské vrchy. Přes obec jsme zamířili na Hlínu, v místním rybníku jsme objevili raka a spoustu vodoměrek. Cestou se vyskytlo mnoho malých žabek, našli jsme skokana a ropuchu i černou veverku. Došli jsme ke kostelu v Sopotech. Ještě jsme měli naplánovanou trasu přes Nivu Doubravy, ale měli jsme smůlu kvůli počasí. Nasvačili jsme se u místní hospůdky.Výlet byl bezva, zažili jsme dobrodružství.

Za třeťáky Helena Malá a Marta Tůmová