Krajské kolo florbalového turnaje - žáci 6. a 7. tříd

dokument publikován: 12.12.2013

Sportovní hala TJ Jiskra Havlíčkův Brod hostila v pátek 6. prosince krajské kolo ve florbalu chlapců šestých a sedmých tříd základních škol.
V turnaji se představilo celkem 5 družstev, hrálo se systémem “každý s každým”.

Žákům ZŠ Ždírec nad Doubravou se po vítězství v okresním kole otevřela možnost změřit své síly s nejlepšími týmy z kraje Vysočina. Do krajského kola se mimo ZŠ Ždírec nad Doubravou probojovala ZŠ Rudíkov, ZŠ Seifertova Jihlava, ZŠ Žďár n.S. a ZŠ Hradská Humpolec.

Naši kluci do turnaje vstoupili s dvojnásobně širší sestavou než tomu bylo v okresním kole. Za ZŠ Ždírec nastoupilo 15 chlapců, u kterých je potenciál zařazení do florbalového týmu i v dalších ročnících. Jelikož již samotný postup do krajského kola jsme mohli označit za senzaci, rozhodně jsme v kraji nemohli pomýšlet na stupně nejvyšší, avšak zkušenost to pro kluky byla velká.

V úvodních zápasech se projevila nesehranost nově začleněných hráčů, z čehož pramenila řada chyb a nepřesností v rozehrávce. V prvním zápase se ZŠ Žďár n.S. ztratili kluci brzké vedení a rozhodující soupeřův gól v poslední minutě dokonal obrat z 0:2 na 3:2. Z kruté porážky se kluci oklepali a ačkoliv byl zápas s Jihlavou bojovnější, Ždírec s o poznání lepším soupeřem prohrál 1:4. Až nečekaně vyrovnaný zápas předvedli naši kluci s Rudíkovem. Nerozhodný bezbrankový stav držely oba týmy více než polovinu zápasu. Rozhodla nepříjemná střela z větší vzdálenosti, která zapadla za záda jinak opět skvěle chytajícímu Vaškovi Pavlíčkovi. Porážka 1:0 mrzela velmi. V posledním zápase s Humpolcem bojovali naši kluci o čtvrté místo v tabulce. V zápase, kde únava z vysokého tempa odehraných zápasů byla patrná již na všech hráčích, nakonec rozhodla větší bojovnost našich kluků. Vedení 2:0 z první poloviny zápasu i přes jeden obdržený gól v závěru kluci uhájili s konečným výsledkem 2:1. A tak se i Ždírec dočkal vytoužené výhry v turnaji a obsadili pěkné čtvrté místo.

Z výhry a postupu do republikové kvalifikace se radovali chlapci ze ZŠ Seifertova Jihlava.

Úspěšní střelci ZŠ Ždírec nad Doubravou:

Jakub Pospíšil (2), Adam Rybáček (1), Michal Bílek (1), Antonín Lemberk (1)

Sestava ZŠ Ždírec nad Doubravou:

Václav Pavlíček, Adam Rybáček, Michal Vavroušek, Jakub Pospíšil, Michal Bílek, Jan Borovica, Antonín Lemberk, Ondřej Musil, Jindřich Otava, Daniel Filippi, Matěj Nepovím, Luboš Lempera, Pavel Novotný, Lukáš Adamec, Jiří Pochop

Pořadí týmů - krajské kolo (v Havlíčkově Brodě):

1. ZŠ Seifertova Jihlava

2. ZŠ Rudíkov

3. ZŠ Žďár n.S.

4. ZŠ Ždírec nad Doubravou

5. ZŠ Hradská Humpolec

 

Děkujeme chlapcům za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Jiří Hromada a Pavel Vavroušek