Projekt Podoubraví - putování po mikroregionu Podoubraví

dokument publikován: 15.4.2014

20.3.2014 začalo naše putování po mikroregionu Podoubraví. Cestovatelskými talismany se staly dvě sovy, které s námi budou objevovat krásy a zákoutí našeho blízkého okolí.

První zastávkou byl Městský úřad ve Ždírci nad Doubravou. Pan starosta Martinec a pan místostarosta Nikl si na nás udělali čas a připravili pro nás velice pěkný a zajímavý program. Provedli nás historií Ždírce a odpověděli nám na všetečné otázky. Jako dárek jsme obdrželi knížku o historii našeho města.

V dalších dnech jsme se tak trochu vrátili v čase. Všechna pro Ždírec historicky zajímavá místa ve městě jsme vyhledali. Byli jsme například „v Pekle“, na místě původní čerpací stanice a kapličky, u staré hasičské zbrojnice.

Asi největší ohlas ale měla návštěva u pana Fiedlera. Jeho poutavé vyprávění o konci 2.světové války a bombardování Ždírce zaujalo úplně všechny. Takže bylo jasné, že fotografie s bombou na naší nástěnce ve škole nesmí chybět.

Se získanými informacemi ve škole dále pracujeme, ověřujeme si nabyté znalosti při vyplňování pracovních listů, natáčíme reportáže a tvoříme vlastní zápisky. Naše putování zaznamenáváme, fotíme, natáčíme a píšeme Cestovatelský deník.

Tímto děkujeme všem jmenovaným osobám za ochotu a vstřícnost.

Pokračování příště…(Krucemburk)

M. Bažoutová, I. Uchytilová

logolink