Beseda s paní Soňou Hospodkovou z CHKO Železné hory

dokument publikován: 22.4.2014

Voda nás všechny obklopuje prakticky na každém kroku. Teče nám z kohoutku, kdykoliv si usmyslíme, občas nás rozčiluje, když dlouho prší, někdy ji toužebně vyhlížíme z nebes, když dlouho neprší, ale stále ji máme na dosah. Málokdo si však uvědomuje, jak zvláštní je to látka a kolik ohromujících vlastností má. My bychom chtěli ukázat našim osmákům, že voda zdaleka není tak obyčejná a že o ní vlastně víme velice málo. Připravili jsem pro ně projekt Voda-život na Zemi, který je zaměřený na zkoumání vody z různých hledisek. Chtěli bychom, aby si žáci vyzkoušeli práci s moderní technikou (s moderními mikroskopy s digitální kamerou, s elektronickými čidly, která jsou propojena s počítačem nebo tabletem) a zahráli si na výzkumné pracovníky a „objevitele“.

Celý projekt jsme zahájili besedou na téma „Rybník“. Paní Soňa Hospodková ze správy CHKO Železné hory připravila pro žáky velice pěknou prezentaci, vysvětlila jim, jak má takový „spokojený rybník“ vypadat a jaké parametry má splňovat. Byla velice mile překvapena znalostmi a velice vstřícnou reakcí našich žáků. Na závěr si děti ve skupinkách vyzkoušely vyprojektovat rybník a paní Hospodková každé skupině projekt zhodnotila.

Žáci si odnesli spoustu nových informací, které budeme v projektu dále zpracovávat.

Zapsali R. Jarošová, V. Josková, M. Pavlíčková

 

logolink