Zdravý život - Chaloupky v Horní Krupé

dokument publikován: 4.6.2014

Žáky 1.A, 2.B a 4.A čekala 26. května 2014 v rámci projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou již čtvrtá exkurze. Tentokrát jsme se všichni vypravili do střediska Chaloupky v Horní Krupé, kde pro nás lektorky připravily zajímavý program s názvem Zdravý život.

Děti se v něm seznámily s různými druhy obilovin a luštěnin, které se dají využít v kuchyni jako součást zdravé stravy, vyzkoušely si zařazování různých potravin do správných pater potravní pyramidy, nechyběl zde ani pohyb a ochutnávka různých druhů nápojů a naklíčené čočky.

Získané vědomosti žáci využili ve škole například při sestavování zdravé kuchařky nebo při vytváření vlastní potravní pyramidy.

 Prezentace projektu Zdravý život ke stažení. [Zdravý_život.pptx]

Gabriela Glosrová, Martina Hojná, Soňa Voralová