Školní kolo recitační soutěže 2. stupně

dokument publikován: 5.2.2014

Školní kolo recitační soutěže 2. stupně proběhlo dne 3. února 2014. Své recitační umění předvedlo před porotou paní učitelek Markéty Zrzavé, Lucie Myškové a Blanky Křivohlavé celkem 11 žáků, z toho sedm žáků v kategorii 6. a 7. tříd a 4 žáci v kategorii 8. a 9. tříd. Není to mnoho, pravda, ale jednak někteří nadějní účastníci v tomto zimním počasí onemocněli, jednak je recitace v soutěžích na 2. stupni tak trochu „popelkou“, tudíž jsme velmi rády za každého nadšeného a aktivního recitátora.

Také repertoár přednesových textů byl velmi pestrý, zazněly například básně Jiřího Žáčka, Ivana Jirouse či Vladimira Vysockého. Avšak nejen moderní texty přednesli soutěžící, ale rovněž básně Jaroslava Vrchlického a Boženy Němcové. Jeden recitátor vystoupil s prózou, přednesl část pohádky Jana Wericha Lakomá Barka.

Recitační klání bylo velmi vyrovnané, všichni soutěžící téměř dosáhli na příčky vítězů a o konečném pořadí rozhodovaly pouze malé bodové rozdíly. Nejlepšími recitátory 2. stupně se nakonec stali v kategorii 6 . a 7. tříd:

  1. místo Veronika Břízová 7. A
  2. místo Andrea Červinková 7. A
  3. místo Martin Hegr 6. A.

V kategorii 8. a 9. tříd:

  1. místo Kristýna Tlustá 8. B
  2. místo Zdeněk Michal 9. A
  3. místo Radek Klusoň 8. A

Vítězové „zapózovali fotografům“, převzali diplomy a drobné ceny, ale odpočinek je v žádném případě nečeká. Musí si vybrat druhý soutěžní text, pořádně se jej naučit a 26. února naši školu co nejlépe reprezentovat v okrskovém kole v Chotěboři. Myslím si, že pokud naši recitátoři převedou takové výkony jako ve školním kole, mohli by zaútočit na medailové pozice. Tak tedy, hodně štěstí, málo trémy a zaječí pacičku do kapsy!

Za celou porotu Blanka Křivohlavá