Spisovatelka Ivona Březinová na 1. stupni

dokument publikován: 5.6.2013

V pátek 24. května na naši školu zavítala dětská spisovatelka Ivona Březinová spolu s manažerkou nakladatelství Albatros. Naši školu navštívili v rámci besed zvaných Letilka Tour, aby si s žáky 2. a 3. tříd popovídala o své knize Lentilka pro dědu Edu. Ivona Březinová je jednou z významných současných spisovatelek dětské literatury, napsala mimo jiné knihy Saxána a Lexikon kouzel nebo Ať žijí rytíři. Ve svém programu upoutala žáky předčítáním z knížky a zároveň diskuzí nad hlavním tématem – vztah dětí k nemocným starým lidem, v tomto případě vyprávěla o Alzheimerově chorobě. Děti si procvičili pamět při hraní skupinových her a zároveň si mohli zakoupit tuto knihu. Autorka napsala věnování s podpisem do čtenářských deníků, památníčků a knížek. Naši škole také věnovala knihu a nakladatelství Albatros přispělo spoustou pěkných dárků. Setkání to bylo velice přínosné a zajímavé, paní Březinové patří velké poděkování za ochotu a vstřícnost, s jakou vystupovala, a za krásný literární zážitek.