Turnaj McDonald's Cup 2014

dokument publikován: 16.5.2014

V úterý 6.5. odpoledne se uskutečnil na školním hřišti turnaj v minikopané – jarní kolo, který byl určený pro žáky 1. až 3. tříd. Sestavili jsme smíšená družstva, ve kterých byli zastoupeni žáci i žákyně výše uvedených ročníků. Každý tým měl svého kapitána – fotbalistu ze třetího ročníku, který společně se svými hráči vybral pro svůj tým jméno.

Sešlo se 7 týmů zvučných jmen: Mistři I., Mistři II., Barcelona I., Barcelona II., Real Madrid, Fotbalisti a Argentina. Hrálo se současně na 2 hřištích. V každém týmu bylo 5 hráčů + 1 brankář, zápas trval 5 minut a hrálo se systémem každý s každým. Na postu rozhodčích zazářili žáci 8. ročníku - Radek Klusoň a Tomáš Hospodka, kterým patří velké poděkování..

Počasí nám přálo, sportovní duch též, a tak chlapci i děvčata bojovali jako lvi. Fandit jim přišli kamarádi ze školní družiny a školního klubu i někteří rodiče a samozřejmě třídní paní učitelky. A jak to dopadlo?

Vítězem celého turnaje se stal tým Argentiny (13 bodů) s touto sestavou: Adam Bažout 3.A, Lukáš Uchytil 2. B, Jára Bláha 2.B, Pavlínka Matějíčková 1.C, Káťa Havelková 1. C a Dominika Štefáčková 3.B.

Druhé místo obsadil tým Barcelona II (12 bodů). Sestava: Adam Otava 3.B, Filip Barták 2.A, Petr Nekovář 2.A, Radek Musil 1.C, Dan Hegr 3.A a Lukáš Stehno z 1. A.

Na třetím místě skončil tým Mistři II (10 bodů). Sestava: Jirka Šťastný 3.B, Míša Havlová 3.A, Martin Kafka 2.B, Nikola Žáková 2.B, Pavlínka Strašilová 1.B a Matěj Šudoma z 1.C.

Všichni mladí fotbalisté si z turnaje kromě sportovních zážitků odnesli diplom a malou sladkou odměnu.

Věra Danišková