Výlet s výtvarným kroužkem druhého stupně do Prahy

dokument publikován: 20.4.2013

Ráno jsme se měli sejít na nádraží ve Ždírci n. D. V 6.56 jsme nastoupili do vlaku a jeli směr Praha. Když jsme přijeli do Prahy, vydali jsme se přes Karlův most do Muzea Karla Zemana. V muzeu už na nás čekaly dvě lektorky, zavedly nás do místnosti, kde jsme si mohli natočit svůj vlastní animovaný film. Rozdělili nás do dvou skupin a lektorky nám řekly, že jedna skupinka bude dělat animovaný film z plastelíny a druhá z papíru. Začali jsme pracovat. Když jsme si vyrobili svoje vlastní postavičky z plastelíny a papíru, šli jsme natáčet. Bylo to velmi náročné, dlouhé, ale všichni jsme se u toho pobavili. Po vytvoření animovaného filmu jsme si šli prohlédnout Muzeum Karla Zemana. Poté jsme se šli společně najíst do „mekáče“. Vyběhli jsme zámecké schody a přes Pražský hrad jsme se dostali na metro, které nás dovezlo až k Hlavnímu nádraží. V 15.45 jsme vyrazili k vlaku. Vlak nás dovezl až do Havlíčkova Brodu, kde jsme museli rychle přestoupit na vlak do Ždírce nad Doubravou. Po příjezdu jsme se všichni rozešli směrem domů.

Tento výlet byl velice dlouhý a náročný, ale stál za to.

Lenka Redlichová a Kristýna Tlustá