FOND VYSOČINY - PROJEKT: MLÁDEŽ NA ŽDÍRECKU SPORTUJE, NEJEN V ROCE 2015

Realizace projektu: 1.9. 2015 - 30.6. 2016

Celkové náklady projektu: 82 400 Kč

Podpora Fondu Vysočiny: 32 960 Kč

V rámci realizace projektu byly naplněny všechny plánované aktivity. Během celého školního roku 2015/16 probíhaly v základní škole následující sportovní a pohybové kroužky:
1. Florbal I.stupeň
2. Florbal II. stupeň chlapci
3. Florbal II. stupeň chlapci
4. Volejbal starší žáci
5. Stolní tenis
6. Všeobecná sportovní průprava dívky
7. Všeobecná sportovní průprava chlpaci
8. Malá kopaná
9. Badminton chlapci
10. Badminton dívky

Další aktivitou bylo kondiční a kompenzační cvičení, které pobíhalo v postorech a pod vedením partnera projetku pana Martina Břízy. Bylo realizováno celkem 150 cvičebních jednotek, kterých se účastnilo v průměru 13 žáků na jednu cvičební jednotku(v období květen, červen 2016 byla docházka slabší). Vytvořila se skupina zhruba 25 žáků, kteří hodlají v této aktivitě pokračovat  v následujícím období i v případě vlastní  finanční spoluúčasti. Ve spolupráci se zřizovatelem jednáme o možnostech podpory.

Závěrečné sportovní soustředění probíhalo ve dnech 21.6. až 23.6. 2016 ve Svratce. Náplň soustředění tvořila cyklistika, orientační běh a další outdoorové aktivity.

Ota Benc - ředite školy