Speciální pedagožka

Mgr. Michaela Bibenova

E-mail: mbibenova@skola.zdirec.cz

možnost komunikace v rámci ifnormačního sytému Edookit

Konzultační hodiny dle domluvy

Náplň práce speciálního pedagoga

1. Vyhledávání žáků s rizikem vzniku SVP a se SVP pro následnou speciálně pedagogickou péči.

1. Speciálně pedagogická péče:

• Skupinová reedukační a kompenzační podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami formou “Speciální češtiny”.

• Podpora a vzdělávání žáků nadaných.

• Poradenská pomoc (konzultace) při přípravě na přijímací zkoušky na SŠ.

• Spolupodílení se na realizaci projektu Cesta za poznáním - tvorba metodik.

• Snaha o to, aby naši žáci zažili pocit úspěchu, který je motivuje k dalšímu vzdělávání i sociálnímu začlenění.

1. Poskytování poradenských služeb:

• pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami i s rizikem školní neúspěšnosti;

• zákonným zástupcům žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Vzájemné poskytnutí zpětné vazby o pokrocích žáka, konzultace metod pro domácí přípravu.

1. Kooperační činnosti s pedagogickými pracovníky při hledání a naplňování individuálních potřeb našich žáků. Konzultace se všemi pedagogickými pracovníky pro co nejefektivnější edukaci a reedukaci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

1. Vyhodnocování účinnosti podpůrných opatření - úspěšnosti zavedených vzdělávacích, podpůrných a vyrovnávacích opatření.

• Hospitace v hodinách, diagnostika žákovských prací, tvorba portfolií (možnost nahlédnutí rodičů).

• Na základě zaznamenaných pokroků/stagnací/úpadků u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami - vyhledávání nejvhodnějších prostředků pro další podporu.

1. Dalšíčinnosti

• Spolupráce při zápisu žáků do prvních tříd.

• Spolupráce s vyhodnocováním zpráv s PPP, SPC při sestavování IVP a plánů pedagogické podpory.