Jana Forejtová 7. A – Deník křečka Bertíka

dokument publikován: 3.11.2016

Ahoj, jmenuju se Bertík, je mi jeden a půl roku, žiji v kleci u Brokových a tohle je můj deníček, vlastně jenom část.

 Pondělí 1. září

 Ráno jsem si chtěl přivstat, abych se stihl najíst, upravit si kožíšek, nějak se dostat z klece ven, ale zaspal jsem, protože jsem večer nemohl usnout. Sice jsem to pak nějak stihl, ale při tom spěchu do školy jsem si zasekl nožičku v dírce, kterou jsem si prokousal, takže můj kožíšek zase vypadal, jako když jsem se probudil. Do školy jsem první den přišel o deset minut déle a ještě k tomu unavený a rozcuchaný, všichni se mi smáli, cítil jsem se hrozně. Ten den jsme se zatím neučili. Pan učitel nám rozdal učebnice a rozvrhy a poslal nás domů. Zatím se mi ve škole líbilo, teda až na ten trapas.

 

Úterý 2. září

 Dnes ráno jsem naštěstí skoro všechno stihl, jenom jsem nemohl najít učebnici lidské řeči, chvíli jsem ji hledal, ale pak jsem si uvědomil, že jsme ji zatím nedostávali.  Ve škole jsme dnes měli čtyři hodiny – hledání potravy, lidskou řeč, hodinu prokousávání věcí a tělocvik. Nejvíc mě bavil předmět hledání potravy, protože jsem dostal jedničku a to, co jsme našli, jsme mohli sníst.

 

Středa 3. září

 Tento den jsme se školou jeli na výlet do zoologické zahrady, ještě nikdy jsem tam nebyl, proto jsem se tam moc těšil. S sebou jsme si měli vzít batůžek, svačinu, deštník a nějaké peníze.  Když byl čas na svačinu, zjistil jsem, že jsem měl celou dobu otevřený batůžek, svačinu jsem asi někde ztratil, za peníze jsem si koupil postavičku klokana, a proto jsem byl celý den o hladu.

 

Čtvrtek 4. září

Dnešek byl konečně úplně normální. Ráno jsem se vzbudil, vyčistil si kožíšek, nasnídal se a šel do školy. Ve škole jsem dostal jedničku za aktivitu a celý zbytek dne byl pro mě jako ze snu. Myslím, že jsem se té smůly zbavil.

 

Pátek 5. září

Dnes jsem musel zůstat v kleci, protože jsem si zlomil nožičku. Celý den jsem jen spal a jedl, nožička mě bolela a nebylo to nic příjemného. Když to můj majitel zjistil, odvezl mě k veterináři, který mi nožičku ošetřil. Celý další týden musím být naprosto v klidu, a proto se do školy nepodívám. Asi se ta smůla ke mně zase vrátila.