Příběh čaje

dokument publikován: 21.12.2016

 Daleko na východ, tam kde vstává Slunce, žije strom čaje, který jako první každý den vidí Slunce vycházet. Tam na stromě jsou tisíce lístečků různých tvarů a barev. A tam jsem se zrodil já. Malý lísteček ve tvaru srdce a růžovofialově zbarvený. Ubývala dlouhá léta, než někdo vůbec nalezl strom. Najednou se z nás stala celosvětová atrakce. Přece, kdo by nechtěl vidět strom s různými listy a navíc listy čaje?

 Psal se rok 2015 a bylo 5. července, když si nás přišla prohlédnout malá holčička s rudými vlasy. Ta holčička se jmenovala Kate. Hned mě spatřila a já ji. Odběhla od rodiny, přiběhla ke stromu, vyskočila a utrhla malý lísteček ve tvaru srdce, tedy mě. Strčila mě do kapsy a já s ní strávil zbytek doby, než se rozhodla, že si ze mě udělá čaj.

 Jakmile se rozhodla, nemohl ji nikdo zadržet. Zeptala se babičky, jak se čaj dělá, a už se do toho pustila. Radši jsem zavřel oči, takže si postup nepamatuji, a ani nechci. Najednou jsem byl voda a nalil  se do hrnku. Jakmile se to stalo, celý svět se obrátil vzhůru nohama.

 já se vylil a na hrnku se objevilo růžovofialové srdce. Potom bylo vše zase v normálu. Já se vrátil zpátky do hrnku. A tam jsem zůstal rok, dva, tři. A jsem tam dodnes, tedy padesát let. To znamená, že je rok 2065. A jak to tak vypadá, budu tu na věky věků.