Distanční příprava předškolních dětí

10.3.2021

Měsíc březen je prvním jarním měsícem a zároveň měsícem knihy. Za normálních okolností se touto dobou s dětmi spouštíme do hlubin pohádek a příběhů uzavřených v knížkách. Bohužel, lestos takovou možnost nemáme. Stále zhoršující se epidemiologická situace mateřské školy uzavřela. Naše Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou zůstala v provozu pro děti rodičů vybraných profesí. Převážná část předškolních  dětí plní zadané úkoly s rodiči z domova, ve školce pracujeme se čtyřmi předškoláčky. Distanční přípravu vedeme offline. Mnoho dětí má totiž sourozence ve škole, a proto jsme volili takový způsob, abychom co nejméně zatížili rodiče, ale zároveň splnili požadavky kladené na distanční přípravu povinných předškolních dětí. Vypracovali jsme tedy Týdenní plány činností (každý týden jiné téma) , který je ještě rozdělen na jednotlivé dny a jehož součástí jsou pracovní listy a odkazy na české a anglické písničky. S pomocí rodičů plní děti převážně praktické úkoly, které jsou koncipovány tak, aby je děti byly schopny plnit co nejvíce samostatně. U jednotlivých úkolů jsou pokyny pro rodiče na co se zaměřit, co sledovat. Týdenní plány včetně pracovních listů a pokynů zasíláme rodičům a dětem prostřednictvím edookitu k vytištění. Rodiče mezi sebou skvěle spolupracují a vytisknou pracovní listy těm, kteří nemají tu možnost. Takže naší nabídky vytištění pracovních listů + týdenních plánů prozatím nikdo nevyužil. Co se týče kontroly plnění, máme s dětmi domluvu, že si všechny vypracované úkoly zakládají a po návratu do školky si je všechny společně prohlédneme a zhodnotíme, jak se nám pracovalo. Rodiče s dětmi nám zasílají fotky z plnění jednotlivých úkolů. Fotky z distanční přípravy ve školce zveřejňujeme na webových stránkách školy. A tak vidíme, že se dětem práce doma daří a s rodiči si společné chvíle nad zadanou prací užívají. Přejeme všem dětem a jejich rodičům pevné zdraví a přání brzkého shledání.

 

Ivana Dostálová Martincová

 

 

 

 

                                                                                                                                      

Kalendář akcí ZŠ

 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou 1.A,B
 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou pro žáky 2. tříd.
 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou pro žáky 3. tříd
 • 24.5.2022 Exkurze 8.B - Praha, Národní muzeum
 • 24.5.2022 Preventivní program 9.A, 9.C
 • 25.5.2022 Návštěva americké ambasády v Praze
 • 27.5.2022 Beseda - Harry Potter 6.B
 • 27.5.2022 Beseda - Harry Potter 6.A
 • 9.6.2022 Mimořádné setkání týmu projektu Pomáháme školám k úspěchu
 • 17.6.2022 Závody dračích lodí

Kalendář akcí MŠ

 • 3.6.2022 Fotografování tříd
 • 10.6.2022 1. lekce plavání
 • 14.6.2022 Loučení s předškoláčky

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.