Kurz předškolní přípravy

6.6.2019

KURZ PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVY

Kurz předškolní přípravy trval 4 měsíce a celkem proběhlo 12 setkání. Následoval po předškolní diagnostice a zaměřoval se na specifické potřeby a rozvoj jednotlivých dílčích funkcí žáka. Žáci byli rozděleni do třech pracovních skupinek, takže byl prostor a čas na individuální vedení. Program byl zaměřen na trénink zrakového vnímání, sluchového, pozornosti, předmatematických představ, grafomotoriky, koordinace oko - ruka, rozumových schopností a řeči, orientace v prostoru a čase.

Žáci trénovali pravolevou orientaci, hrubou i jemnou motoriku. Vyplňovali pracovní listy, které byly zaměřeny na pozornost, zrakové členění, zrakovou diferenciaci, analýzu a syntézu. Listy dostávali i na domácí procvičování. Cvičení na psaní se střídala s praktickými pohybovými aktivitami na koberci, sluchovými a řečovými cvičeními.

Tereza Lapešová.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.