Speciální pedagožka

Mgr. Michaela Bibenova

E-mail: mbibenova@skola.zdirec.cz
Možnost komunikace v rámci ifnormačního sytému Edookit
Konzultační hodiny dle domluvy

Náplň práce speciálního pedagoga:

1. Vyhledávání žáků s rizikem vzniku SVP a se SVP pro následnou speciálně pedagogickou péči.
  2. Speciálně pedagogická péče:
    • skupinová reedukační a kompenzační podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami formou “Speciální češtiny”
    • podpora a vzdělávání žáků nadaných
    • poradenská pomoc (konzultace) při přípravě na přijímací zkoušky na SŠ
    • spolupodílení se na realizaci projektu Cesta za poznáním - tvorba metodik
    • Snaha o to, aby naši žáci zažili pocit úspěchu, který je motivuje k dalšímu vzdělávání i sociálnímu začlenění.
  3. Poskytování poradenských služeb:
    • pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami i s rizikem školní neúspěšnosti
    • zákonným zástupcům žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, vzájemné poskytnutí zpětné vazby o pokrocích žáka, konzultace metod pro domácí přípravu
  4. Kooperační činnosti s pedagogickými pracovníky při hledání a naplňování individuálních potřeb našich žáků. Konzultace se všemi pedagogickými pracovníky pro co nejefektivnější edukaci a reedukaci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
  5. Vyhodnocování účinnosti podpůrných opatření - úspěšnosti zavedených vzdělávacích, podpůrných a vyrovnávacích opatření:
    • hospitace v hodinách, diagnostika žákovských prací, tvorba portfolií (možnost nahlédnutí rodičů).
    • na základě zaznamenaných pokroků/stagnací/úpadků u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami - vyhledávání nejvhodnějších prostředků pro další podporu.
  6. Další činnosti:
    • spolupráce při zápisu žáků do prvních tříd
    • spolupráce s vyhodnocováním zpráv s PPP, SPC při sestavování IVP a plánů pedagogické podpory