Základní škola a mateřská škola Ždírec nad Doubravou

Vyhledávání na webu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Krajské setkání školních parlamentů
4
Vystoupení Sborečku pro rodiče
Fotografování - kolektivy dětí jednotlivých tříd + pedagogové
Den otevřených dveří ve školní družině
5 6 7
8 9
Slavnostní rozloučení s předškoláčky
10
Obhajoby Absolventských prací 2026
Lesní pedagogika pro 4. a 5. třídy
11
Obhajoby Absolventských prací 2026
12
Obhajoby Absolventských prací 2026
13 14
15
Volno pro žáky základní školy - červen 2026
Den s Jiřím Haldou ve Ždírci nad Doubravou
Ara papoušci Arášek a Šmudla
16 17 18
Východočeské divadlo Pardubice - Než vyrosteš
19
Dračí lodě na Řece 2026
20 21
22 23 24 25
Slavnostní rozloučení s absolventy základní školy 2026
26
Vysvědčení - konec školního roku 2025/26
27 28
29
Letní prázdniny 2026
30
Letní prázdniny 2026
1
Letní prázdniny 2026
2
Letní prázdniny 2026
3
Letní prázdniny 2026
4
Letní prázdniny 2026
5
Letní prázdniny 2026
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > STALO SE... > Přátelství bez hranic: Návštěva z partnerské školy Osieczna

Přátelství bez hranic: Návštěva z partnerské školy Osieczna



Datum konání:
26. 4. 2025

Ve dnech 24.–26. dubna 2025 jsme s radostí přivítali milou návštěvu z naší partnerské školy v polské Osieczne. Přijelo k nám 12 žáků, členů školního parlamentu, v doprovodu paní ředitelky Beaty Zborowské a dvou učitelek.

Po srdečném přivítání a společném obědě si naši hosté prohlédli školu a nahlédli i do života města při návštěvě Městského úřadu ve Ždírci nad Doubravou. Poté jsme se přesunuli na Štíří důl, kde se polští i čeští žáci společně ubytovali a užili si odpolední diskotéku a večerní program plný her a zábavy.

Páteční den patřil výletu do Prahy, kde jsme spolu objevovali krásy hlavního města. Večer jsme si pak užili zasloužený odpočinek a společnou večeři.

Na sobotní ráno bylo naplánováno slavnostní setkání ve škole, jehož vrcholem bylo zasazení Stromu přátelství – symbolu našeho vzájemného propojení a naděje na další společné chvíle. Po srdečném rozloučení jsme se shodli, že tato návštěva byla nejen krásným zážitkem, ale i důležitým krokem v budování pevných mezilidských vazeb napříč hranicemi.

Těšíme se na další společná setkání!