Přírodovědné klání

7.10.2016
Soutěž je zaměřena především na znalosti a dovednosti v přírodovědných oborech, ale také na prokázání fyzické zdatnosti účastníků - krásné druhé místo o 0,75 bodu, smůla...

Přírodovědné klání na Gymnáziu v Chotěboři

V pátek 7.10. se naši žáci Klára Furchová (8.B), Běla Stejskalová (9.B), Jan Martinec (8.B) a Martin Hegr (9.A) zúčastnili již 4. ročníku soutěže Přírodovědné klání. Soutěž je zaměřena především na znalosti a dovednosti v přírodovědných oborech, ale také na prokázání fyzické zdatnosti účastníků. Soutěžící z 10 škol museli projít bludištěm chodeb a učeben chotěbořského gymnázia a splnit celkem 10 úkolů. Poznávali známá místa celého světa a zařazovali je do správného státu či města, ale i místa v ČR, vyzkoušeli si práci s detektorem kovů a když se jim podařilo najít kovovou cihličku, měli si ověřit, zda je cihlička zlatá, či nikoliv. Na jednom ze stasnovišť hrozilo dokonce, že zústanou uvězněni v místnosti, pokud nebudou dostatečně rychlí ve výpočtech a neodhalí včas kód pro získání klíče ke dveřím. Také poznávání živočichů zvládli zástupci naší školy bez větších problémů. V tělocvičně museli prokázat svoji mrštnost a rychlost v opičí dráze a šikovnost v míčovém čtyřboji, v geoparku schopnost rychle a správně vyhledávat informace. V celkovém hodnocení obsadilo naše družstvo 2. místo a to se ztrátou pouhého 0,75 bodu na první Golčův Jeníkov. Děkujeme našim žákům za perfektní reprezentaci školy a za nádherné umístění. Jsme na vás pyšní.

Za všechny kolegy učitele přírodovědných předmětů Renata Jarošová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.