Turnaj ve vybíjené 4. a 5. tříd v Havlíčkově Brodě

5.5.2016
Okresní kolo soutěže ve vybíjené, reprezentovala dvě družstva - 2. a 3. místo, skvělý úspěch

Po několikerém přeložení termínu konání turnaje ve vybíjené se hlavně děti konečně dočkaly. Turnaj byl jako tradičně pořádán Asociací školních sportovních klubů (AŠSK).

V úterý 10.5. ráno se vlakem do Havlíčkova Brodu vydala dvě dvanáctičlenná družstva (1 dívčí a 1 chlapecké) reprezentovat naši školu.

A jak se jednotlivým týmům dařilo?

Družstvo dívek

Vzhledem k malé účasti ryze dívčích týmů organizátoři vytvořili pouze jednu tabulku s pěti účastníky a po krátkém a pravidla upřesňujícím úvodu se turnaj konečně mohl rozehrát.

Naše děvčata ho ve svém úvodním utkání úspěšně zahájila, když porazila ZŠ Wolkerova. Dařilo se jim i v druhém zápase proti ZŠ Habry, ve kterém vybily všechny soupeřky včetně kapitánky v obou poločasech ještě před skončením hrací doby.

Pak ovšem přišlo poněkud nešťastné rozhodnutí organizátorů o upřednostnění soubojů v tzv. otevřené kategorii (chlapecká a smíšená družstva) a děvčata musela téměř dvě hodiny čekat na svůj další zápas. To se odrazilo v prvním poločase zápasu proti ZŠ Lánecká, kdy nás soupeřky porazily rozdílem třídy. Ve druhém poločase začala děvčata hrát opět “svoji” hru, bohužel v konečném skóre prohrála o jednu vybitou hráčku. Ani poslední , byť vítězný, zápas proti ZŠ Smetanova už nemohl nic změnit na tom, že si děvčata vybojovala krásné 2. místo.

Dívky si za bojovné herní nasazení v jednotlivých zápasech zaslouží velkou pochvalu.Těžko vybírat nejlepší hráčku, velmi se dařilo Verče Lázničkové, Míše Havlové a Báře Plevové a vůbec se “neztratila” děvčata ze čtvrtých tříd.

Tu trochu zklamání pak vyvážila chvíle, kdy si děvčata přebrala diplom, stříbrné medaile a tašku sladkostí.

 Sestava: Málková Eliška (4.A), Vavroušková Anna (4.A), Břízová Anna (4.B), Němcová Daniela (4.B), Bílková Lucie (5.A), Havlová Michaela (5.A), Lázničková Veronika (5.A), Mísařová Karolína (5.A), Pálková Nikola (5.B), Ptáčníková Nela (5.B), Plevová Barbora (5.B), Štefáčková Dominika (5.B)

Družstvo otevřené kategorie - chlapci

O turnaj otevřené kategorie (na soupiskách byla převaha chlapců) byl enormní zájem, neb se ho zúčastnilo 14 družstev ze 13 škol havlíčkobrodského okresu. Chlapce tedy čekala silná konkurence a srovnání s těmi nejlepšími regionálními týmy vybíjené. Po losování skupin byla chlapcům přidělena těžká základní skupina, kde postupně narazili na ZŠ Smetanova Chotěboř, ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou a ZŠ Buttulova Chotěboř. Chlapci se po lehce nervozním začátku rozehráli ke skvělým výkonům a s dominantním skóre 64 : 32 opanovali eliminační skupinu. Z 1. místa je čekal přívětivý soupeř ve čtvrtfinále, avšak žáci ZŠ Lipnice nad Sázavou hráli velice bojovně a chlapci nemohli v utkání nic podcenit. Po závěrečném klaksonu ohlašující konec zápasu se nakonec radovali z postupu do semifinále naši ždírečtí bojovníci! V souboji o medaile se chlapci potkali zřejmě s nejsilnějším družstvem - žáky ZŠ V Sadech. Ještě první poločas byl více méně vyrovnaný, i když hoši v něm již od začátku mírně ztráceli, avšak ve druhé periodě se definitivně potvrdila herní převaha soupeře. Sportovně je třeba uznat sílu protivníka, který si postup do finálového klání vybojoval zaslouženě. Kluky však čekal duel o bronz, ve kterém si zopakoval souboj ze základní skupiny se žáky ZŠ Lánecká. Sportovní  historie se opakovala a hoši s převahou zvítězili. Získali tak velmi cennou bronzovu medaili! I na ně čekalo sladké překvapení, které si rozdělovali ve vlaku. Cesta vlakem tak byla o poznání sladší…

 

Sestava:Jakub Novák, Tomáš Kavalír, Filip Barták (vš. 4.A), Vojtěch Mazurka, Michal Pohl, Tomáš Polánský (vš. 4.B), Jan Lemberk, Jan Němec, Adam Bažout (vš. 5.A), David Vašek, Marek Stehno, Dominik Sklenář (vš. 5.B).

 

Dovolte, abychom všem našim hráčům vybíjené poděkovali za vzornou reprezentaci školy! Je skvělé, že se naše škola dokáže opakovaně umisťovat na čelních místech regionálních žákovských sportovních akcích. Je to nejlepší vizitka pro Centrum sportu při ŠSK ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou.


Miroslava Bažoutová, Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.