4.A a přírodovědný kroužek na návštěvě u myslivců

9.12.2015
V přírodovědě pro čtvrtý ročník s dětmi probíráme učivo o lesních zvířatech. A protože není lepší ukázky než té praktické, rozhodla jsem se požádat tatínka jednoho ze svých žáčků, pana Miloše Mühlfaita o chvilku jeho času. Je totiž myslivec.

V přírodovědě pro čtvrtý ročník s dětmi probíráme učivo o lesních zvířatech. A protože není lepší ukázky než té praktické, rozhodla jsem se požádat tatínka jednoho ze svých žáčků, pana Miloše Mühlfaita o chvilku jeho času. Je totiž myslivec. Díky jeho vstřícnosti jsme s dětmi ze 4.A a přírodovědného kroužku mohli strávit  8.12. odpoledne v myslivecké klubovně. A co jsme všechno viděli? Spoustu obrázků lesní zvěře, srnčí, daňčí a jelení parohy, liščí, jezevčí a kuní kožíšky i prasečí zuby. Dozvěděli jsme se něco z myslivecké hantýrky, jaká je vůbec práce myslivce a jak se jím stát. Zejména kluci ocenili možnost si prohlédnout pušku, vystřílené patrony a broky i keramické holuby. Padlo také několik otázek, na které pan Mühlfait ochotně odpovídal. Na závěr jsme si netradičně v prosinci opekli na ohni buřty. Ještě jednou tedy moc děkujeme za ochotu jemu i panu Ligmajerovi, který se nám též věnoval a také paní Haně Mühlfaitové, která pro děti napekla výborné koláče.

Miroslava Bažoutová