4.A NA NÁVŠTĚVĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLCE U VEVEREK

3.1.2016
Čtvrťáci se rozhodli, že udělají radost předškolákům a na 17.12. si pro ně připravili zhruba hodinový program s pohádkou O Sněhurečce.

Čtvrťáci se rozhodli, že udělají radost předškolákům a na 17.12. si pro ně připravili zhruba hodinový program s pohádkou O Sněhurečce.

Ve čtvrtek jsme tedy vyrazili do Veverek. Vybrané děti přečetly pohádku, další pak mezi předškoláky rozdaly kartičky s obrázky. Aby se zapojilo co nejvíce dětí, pracovalo se ve skupinách. Prvním úkolem malých kamarádů bylo správně sestavit obrázkovou osnovu příběhu a pak ho zkusit jednoduše převyprávět. Vše se povedlo, děti byly šikovné.

Dalším úkolem, tentokrát tvořivým, bylo vyrobit z papíru sněhové vločky a z nich pak vytvořit postavu Sněhurečky. To byla opravdu týmová práce. Někteří kreslili kolečka, další vystřihovali, jiní nalepovali. Práce šla dětem pěkně od ruky. Výsledné práce si Veverky nechaly na výstavu ve třídě.

Čtvrťáci děti moc chválili a domluvili se, že pro kamarády ze školky v brzké době opět něco připraví.

Miroslava Bažoutová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.