8.B navštívila Prahu historickou i zábavnou

5.6.2019
Exkurze žáků 8.B

V úterý 28. května jsme se s třídou 8.B vydali na výlet do Prahy za poznáním památek ale i zábavou. Jako první jsme se sešli na nádraží, kde jsme si společně koupili lístky na vlak.
Po příjezdu na pražské hlavní nádraží pokračovaly naše kroky k soše Nicholase Wintona, o kterém jsme měli předešlý týden poutavou přednášku. Z nádraží jsme pokračovali na Náměstí Republiky, prošli Prašnou bránou a ulicí Celetnou na Staroměstské náměstí, na Karlův most až na Malou Stranou. Na této historicky významné Královské cestě jsme shlédli spoustu památek a seznámili se s jejich historií díky výkladu pana učitele. Na závěr krátké poznávací trasy na děti čekalo překvapení v podobě výstupu na Svatomikulášskou zvonici. Pro nikoho nebyl problém zdolat 215 schodů, výhled na Prahu byl i přes deštivé počasí krásný.
Jelikož bylo sychravé počasí, třída se rozdělila. Jedna skupina odjela do trampolínového centra HOP aréna, druhá část třídy se vrátila na nádraží přes zastávku v obchodním centru Palladium. V Praze se nám moc líbilo a již nyní se těšíme, že se vydáme na další dobrodružný výlet.

žáci 8.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.