Adaptační kurz 6. tříd

18.9.2021
Žáci 6. ročníku se adaptují.

Hned druhý den po zahájení školního roku se žáci šestých tříd vydali pěšky do rekreačního střediska Štíří důl, kde proběhl adaptační kurz. Cílem kurzu bylo při neformálních zábavných aktivitách utužit vztahy v kolektivu a spřátelit se s novými spolužáky. Měli možnost si zasoutěžit a prokázat svoji odvahu. Velice děkujeme za pomoc školní speciální pedagožce Evě Stloukalové, která žáky zaujala především aktivitami zaměřenými na neverbální komunikaci - ukázky můžete shlédnout na stránkách školy. Žáci se předvedli ve střelbě ze vzduchovky, zahráli si fotbal či přehazovanou a velkou radost jim udělala vířivka. Musíme je pochválit za statečnost při plnění stezky odvahy. Projít v noci trasu osvětlenou svíčkami a zároveň si zapamatovat přísloví, která byla umístěna v blízkosti svíček, bylo pro opravdové odvážlivce.
Druhý den dopoledne si šesťáci připravili program sami. Úspěch sklidila hra na upíry a velkou legraci zažili při přetahování lanem. Zde suverénně vítězila děvčata, což bylo pro všechny překvapením. Poslední aktivitou bylo hledání sladkých pokladů. Každý si ho mohl hned sníst.
Všechny aktivity účastníky natolik vyčerpaly, že někteří stěží došli domů. 

Šesťáky z obou tříd musíme pochválit za vzorné chování a vzájemný respekt. 

Marcela Vomelová, Lucie Pátková, Monika Šudomová a Miloslav Málek

Kalendář akcí ZŠ

  • 22.10.2021 Školení první pomoci s Červeným křížem - 9.C

Kalendář akcí MŠ

  • 22.10.2021 Návštěva městského kina

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.