AKTUÁLNÍ INFORMACE O ORGANIZACI A FUNGOVÁNÍ ŠKOLY

3.6.2020

I.                   Mateřská škola

Mateřská škola je plně v provozu od 18. 5. 2020. Kromě zvýšených hygienických požadavků a částečného omezení přístupu dospělých osob nejsou na činnost mateřské školy kladena jiná mimořádná opatření. Mateřská škola bude bez omezení v provozu fungovat celé letní prázdniny. V rámci opatření souvisejících s epidemií byla mateřská škola zhruba dva měsíce uzavřena. Úplata v mateřské škole byla prominuta za měsíce duben a květen 2020, od června 2020 je úplata opět v platnosti.

Mateřská škola bude bez omezení v provozu fungovat celé letní prázdniny. Rodiče, kteří mají zájem o služby mateřské školy i v tomto období se mohou prostřednictvím ankety přihlásit k účasti.

II.                Školní jídelna

Školní jídelna je v provozu bez přestávky. Nyní zajišťuje stravování pro mateřskou školu, přítomné žáky 1. stupně, zaměstnance školy a zaměstnance Městského úřadu. Provoz je zajištěn tak, aby se jednotlivé skupiny strávníků při výdeji jídla nepotkávaly. Školní jídelna bude v provozu celé letní prázdniny a bude zajišťovat mimo jiné stravování pro mateřskou školu a příměstské tábory.

III.             Školní družina

Školní družina nebude v běžném provozu do konce června 2020. Vychovatelky a další pedagogičtí pracovníci zajišťují fungování tzv. odpoledních skupin žáků prvního stupně. Úplata za školní družinu je zrušena za měsíce duben až červen 2020. Vychovatelky školní družiny se budou podílet na fungování příměstských táborů. Školní družina v době letních prázdnin nebude v provozu.

IV.             Základní škola

Od 11. května navštěvuje školu celkem 33 žáků (100%)  9. tříd za účelem přípravy na přijímací zkoušky. Příprava bude pokračovat až do 5. června a dne 8. června se konají jednotné přijímací zkoušky. Od 9. června se se žáky sejdeme podle potřeby a dne 29. 6. 2020 odpoledne jim bude při slavnostním setkání předáno závěrečné vysvědčení.

Od 25. května 2020 navštěvují DOBROVOLNĚ školu žáci prvního stupně a budou pokračovat až do 30. června 2020. K dobrovolné účasti se přihlásilo a školu skutečně navštěvuje 82 % žáků prvního stupně, kteří jsou zařazeni do 11 dopoledních a 9 odpoledních skupin. Pro nepřítomné žáky pokračuje nadále distanční výuka.

Od 8. června 2020 zahájí pravidelné DOBROVOLNÉ konzultace žáci 6. až 8. tříd, kterých se přihlásilo k účasti celkem 96 (tj. 64%). Distanční výuka nadále pokračuje až do konce školního roku.

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 od 16 hod. v areálu mateřské školy proběhne setkání rodičů budoucích prvňáčků s vedením školy a třídními učitelkami 1. tříd.

Sběr papíru již není od března 2020 organizován a neproběhne ani v červnu. O dalším fungování, vyhodnocení letošního školního roku bude rozhodnuto v září 2020.

VYSVĚDČENÍ ZA DRUHÉ POLOLETÍ 2019/2020 BUDE VYDÁNO V ÚTERÝ 30.6. 2020 během první vyučovací hodiny žákům prvních až osmých tříd. Pokusíme se zajistit podmínky tak, aby vysvědčení mohlo být vydáno osobně všem, kteří budou mít zájem a možnost přijít do školy.

Vysvědčení nevydaná osobně si mohou v tento den nebo v úřední dny v době letních prázdnin vyzvednout zákonní zástupci.

Hlavní prázdniny začínají v úterý 1.7. 2020 a končí v pondělí 31.8. 2020.

Školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1.9. 2020.

Ota Benc, ředitel školy