Anglicko - česká cestopisná přednáška o USA

8.3.2018
Poutavá cestopisná přednáška pro žáky 2. stupně

Ve středu 7. března 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili velice zajímavé dvojjazyčné přednášky o cestách za poznáním po USA pana Ing. Karla Kocúrka. Pro žáky 6. a 7. tříd měl připraven program v anglicko - českém jazyce, zatímco na starší žáky 8. a 9. tříd již mluvil jenom anglicky. Na poutavých fotografiích byly žákům představeny památky a významná místa New Yorku, Chicaga či kultura původních obyvatel Spojených států - Indiánů (Native Americans) ve státech Wyoming či Montana. Pan Kocúrek též žákům zdůrazňoval odkaz Čechoslováků / Čechů a československých / českých vynálezů v USA. Mohli se tak dozvědět o celosvětové oblibě skladatelů Smetany, Dvořáka, Janáčka či Martinů, dále o “Cermak street” v Chicagu či o tolik obdivovaném osobním autě značky Tatra vystaveném v automobilovém muzeu ve městě Minneapolis. Žáci dostali důkaz, že na tyto lidi či vynálezy můžeme být hrdí a je jen na nás, abychom na ně navazovali. Pan Kocúrek také dětem zdůraznil důležitost učení se angličtiny a cizího jazyka. Děkujeme mu za jeho velice přínosná slova, což potvrdili i samotní žáci!

Učitelé 2. stupně

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.