Anketa skončila a co bude dál?

4.12.2013

Když jsem připravoval anketu na téma - posunutí zahájení výuky o půl hodiny, na osmou hodinu ranní, netušil jsem, jaký zájem vzbudí.

Tradice je tradice a tak se na našich webových stránkách rozpoutal nefalšovaný boj zastánců zachování současného stavu a těch, kteří si myslí, že začínat vyučování už o půl osmé je přece jen trochu brzo.

Jak bylo vidět celou dobu na webu, rozdíl mezi oběma tábory byl vždy minimální, a tak se dá říci, že ždírecká veřejnost je rozdělena na dvě téměř identické skupiny. Do dne 2.12. 2013 ve 14 hodin, kdy byla anketa odstraněna z webových stránek, se hlasování účastnilo více než 1 150 respondentů, a to je překvapivě vysoké číslo dokazující zájem o tuto záležitost. Zastánců změny bylo 50,8 % a příznivců současného stavu 49,2 %.

Je zřejmé, že v případě odpůrců změny hrály velkou roli obavy o dojíždějící žáky. Sám jsem v listopadu několika rodičům osobně celou záležitost vysvětloval a totéž jsem provedl i na schůzce se zástupci rodičů dne 21.11. 2013.

Myslím si, že je důležité znovu jednoznačně říci, že posunutí zahájení výuky nelze provést bez dokonalé přípravy. Především je třeba vyřešit příjezdy a odjezdy dojíždějících žáků, kterých je víc než třetina z celkového počtu žáků základní školy. To je ovšem velký problém, který se musí řešit jednáním se zřizovatelem a krajem Vysočina, který objednává a dotuje dopravu žáků do školy a ze školy.

Pokud by ta jednání byla úspěšná (jsem v této chvíli spíše pesimista), pak by následoval druhý krok. Podrobný a závazný průzkum zájmu rodičů o posunutí zahájení výuky doprovázený informační kampaní ze strany školy.

Pokud by na straně rodičů byl prokazatelný většinový zájem realizovat posunutí začátku výuky, připravili bychom ve škole nezbytná organizační opatření.

Nutno však říci, že taková zásadní změna může proběhnout až se začátkem nového školního roku (úmyslně nesděluji jakého, protože jednání o změnách v  dopravě mohou být komplikovaná).

Na základě výsledku ankety oslovím zřizovatele a pokusíme se společně postupovat v dalším řešení této záležitosti. Veřejnost a rodiče budu průběžně informovat o situaci.

Velice mě potěšil obrovský zájem o anketu, který zároveň měl za následek zvýšení sledovanosti našich webových stránek. Nástroj Google Analytics nám oznámil, že počet zobrazení našich stránek dosáhl za měsíční období počtu kolem 14 000, což je na školní web neuvěřitelné číslo.

Jsme rádi, že můžeme poskytovat informace na webu a ještě raději jsme, že se o ně lidé zajímají. Ankety jsou dobrou metodou, jak zvýšit zájem, a proto jsme Vám neprodleně připravili další téma. Zajímá nás názor veřejnosti na používání tabletů a dalších přenosných zařízení přímo v každodenní školské praxi.

 

Děkuji všem a přeji pěkné předvánoční dny

 

Mgr. Ota Benc - ředitel školy

 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.