Beseda s cestovatelem Tomášem Kubešem - Střední Amerika

6.11.2015
Ve středu 4. listopadu znovu zavítal do naší školy cestovatel Tomáš Kubeš. Minulé roky jsme se s ním „podívali“ do Afriky nebo na Sibiř. Tentokrát přijel žákům 2. stupně přiblížit život, přírodu i památky Střední Ameriky.

Ve středu 4. listopadu znovu zavítal do naší školy cestovatel Tomáš Kubeš. Minulé roky jsme se s ním „podívali“ do Afriky nebo na Sibiř. Tentokrát přijel žákům 2. stupně přiblížit život, přírodu i památky Střední Ameriky. Je to svět tradic, moderního světa a mnoha kontrastů – svět krásných svátků (fiest), ale také velké kriminality. V neposlední řadě je Střední Amerika známá pro svoji nádhernou a mnohde ještě nedotčenou přírodu – sopky, jezera, pralesy a v nich ukryté několik tisíc let staré památky po tajemném národu Mayů.

To vše mohli žáci zhlédnout v téměř dvouhodinovém programu. Naše putování jsme začali v Nikaraguy a přes Honduras se dostali do Guatemaly. Během besedy i v jejím závěru měli žáci možnost klást otázky a získat tak další informace o této části světa a cestování.

Věříme, že se s Tomášem Kubešem zase brzy setkáme a navštívíme další zajímavou část světa.

Josef Remeš