Beseda s paní knihovnicí

10.12.2019
Seznámení s novými knihami pro žáky ZŠ

Ve čtvrtek 5. prosince navštívila naši školu paní knihovnice Zdena Lédlová, která přijala naše pozvání na besedu se zájemci z řad žáků 2. stupně. Téma znělo Nové knihy v Městské knihovně Ždírec nad Doubravou.

Žáků a zároveň zájemců o knihy přišlo hodně, z čehož máme radost. Nejprve paní Lédlová seznámila čtenáře s principem fungování knihovny, evidencí a výpůjčkou knih.

Poté měli žáci možnost prohlížet si nové knihy zakoupené knihovnou v letošním roce, ale i knihy starší, dětmi oblíbené. Bylo velmi hezké pozorovat naše čtenáře, jak si knihy prohlížejí, listují v nich a najednou usedají v čítárně do různých koutů a zanořují se do čtení. Již poněkolikáté se ukázalo, jak přínosné jsou pěkné kulturní prostory, kde je možno takové setkání uspořádat. Někteří čtenáři zjistili, že knihy, které si přejí k Vánocům, jsou v městské knihovně, tudíž si je mohou půjčit a nemusí čekat na Ježíška. Jiní si dokonce knížky hned vypůjčili. Většina si také zkusila vyhledat knihy v online katalogu.

Akce se vydařila a nás velmi potěšilo, když se čtenářům ani nechtělo jít domů.

Hojná Martina, Křivohlavá Blanka, Zrzavá Markéta

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.