Bruslení druhého stupně - Chotěboř

18.2.2015
Žáci druhého stupně se ve druhé polovině února vydali na zimní stadion do Chotěboře, kde v místní Aréně absolvovali kurz základů bruslení. A jak se akce vydařila?

Žáci druhého stupně se ve druhé polovině února vydali na zimní stadion do Chotěboře, kde v místní Aréně absolvovali kurz základů bruslení. A jak se akce vydařila?

Jako první vyjeli na kvalitně upravený chotěbořský led žáci šestých a devátých tříd. Někdo z nich se možná obával data, na který byl kurz naplánován. Nicméně si troufneme říci, že pátek třináctého byl tentokrát dnem velice úspěšným – vždyť nikdo se vážněji nezranil, navíc si každý odnesl skvělý aktivní sportovní zážitek. Ať už ryze hokejový či krasobruslařský. To stejné však platí i o druhé bruslařské skupině sedmých a osmých ročníků, jenž nažehlený led okusila v úterý 17. února.

Kromě většiny děvčat dostali lekci základních bruslařských kroků a technik i někteří chlapci, vše pod pečlivou taktovkou paní učitelek Jarošové a Vomelové. Zatímco se žáci učili přešlapovat na obě dvě strany, na druhé straně kluziště vypukl veliký hokejový souboj chlapců, jehož se aktivně účastnil i pan učitel Ležák. Hokejová utkání nabídla skvělé bruslařské souboje, vyšperkované zakončení či vtipné sehrávky, ovšem každého hráče těšil vzájemný duch fair-play. V zápase šestých a devátých tříd zvítězili stoupenci červenobílých barev, zatímco v úterním souboji sedmých a devátých tříd dopadlo skóre obráceně.

O poctivosti bruslení obou velkých skupin dobře vypovídá i únava, která byla znát zvláště při zpátečním pochodu ze stadionu na chotěbořské nádraží. Z akce bylo též pořízeno několik fotografií, které si můžeme prohlédnout níže.

Vaši učitelé

Martin Ležák, Renata Jarošová a Marcela Vomelová