Burza SŠ

Prezentace středních škol

Ve čtvrtek 21. října 2021 byla ve školní jídelně naší školy pro žáky osmých a devátých ročníků a jejich rodiče uspořádána Burza středních škol. I v této nelehké době přijelo nabídnout své studijní i učební obory šestnáct zástupců středních škol z nedalekého okolí. Své školy zde prezentovala gymnázia, obchodní akademie, školy sociálně, technicky, gastronomicky či zdravotnicky zaměřené.
Zájemci o studium zde mohli získat velmi podrobné informace o jednotlivých oborech, přijímacím zřízení a o uplatnění absolventů středních škol na trhu práce.
Pevně věříme, že jim toto setkání pomohlo v jejich nelehkém rozhodování. Nyní je, ale i jejich rodiče čeká nelehký úkol, a to správně si zvolit nejen střední školu, ale i studijní obor, které je přiblíží k jejich budoucímu povolání. Popřejme jim, aby jejich rozhodnutí a volba byly vždy úspěšné a aby také dobře zvládli přijímací zkoušky.

Ráda bych také chtěla poděkovat zástupcům jednotlivých středních škol za jejich účast.

Markéta Zrzavá