Byznysování

28.3.2022
Naši mladí podnikatelé obhajovali své projekty

V  sobotu 19. března se v Praze - Vysočanech uskutečnilo finále celorepublikové soutěže fiktivních firem Byznysování. V kategorii základních škol komise vybírala z celkem 55 studentských projektů, přičemž do finále jich postoupil rovný tucet. Z naší školy pak do finále postoupily dvě fiktivní firmy: Army zážitky a Mobilní domy.
Tým firmy Mobilní domy tvoří Adéla Fikarová a Justýna Málková (obě 8.B), fiktivní společnost se zabývá projekcí a realizací mobilních domů. Oborem činnosti druhé z fiktivních firem - Army zážitků - je prodej zážitků spojených s vojenskou technikou. O své fiktivní zákazníky se v ní starají Tomáš Matějka, Petr Němec (oba 8.A) a Michal Beran se Štěpánem Furchem (oba 8.B). Studentské firmy před porotou prezentovaly svůj podnikatelský plán a čekaly, které z nich postoupí do superfinále - to bylo určeno pro šestici nejlepších projektů. Ani jedna naše firma do tohoto superfinále bohužel nepostoupila. Chlapecké trio však uspělo ve vložené “dovednostní” soutěži, ve které každá ze skupin prezentovala reklamu vylosovaného výrobku. Hoši získali sympatie více jak 60% hlasujících a jako odměnu obdrželi volnou jízdenku od Národního dopravce.

Děkujeme oběma skupinám mladých podnikatelů za jejich vystoupení v této soutěži a za reprezentaci školy. Věříme, že pro ně účast v soutěži znamenala zajímavou životní zkušenost.

Martin Ležák