Cambridge Exam 2017/18

5.6.2018
Příprava našich žáků a absolvování Cambridge Exam

Několik zájemců se od začátku školního roku účastnilo přípravy na složení celosvětově uznávaného certifikátu. Zkoušky Cambridge English jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.

Každý, kdo úspěšně složí zkoušku Cambridge English, obdrží mezinárodně uznávaný certifikát jako doklad o dosažené úrovni.

Žáky připravovala Dana Mastilová Mikanová v rámci dobrovolného kroužku Cambridge English Club, na který se zájemci přihlásili v září 2017 a poctivě docházeli po celý školní rok. Craig Sturgis připravoval zájemce o zkoušku v rámci svých hodin angličtiny v 9. třídách.

Cambridge Exam se konala 12. 5. 2018 v Chotěboři ve spolupráci s jazykovou školou Sejfi Pavlíček. Z naší školy se k této zkoušce přihlásilo 14 zájemců. Deset jich skládalo zkoušku na úrovni B1 /úroveň maturity/ a čtyři na úrovni A2.

Pro zájemce byl letos připraven tento motivační program:

  • celoroční příprava na zkoušku zdarma, běžná cena přípravného kurzu je 4-6 tisíc Kč
  • zapůjčení učebnic zdarma
  • konání zkoušky v Chotěboři, místo cesty do Prahy či Pardubic
  • cena zkoušky pro žáka byla pouze 1 000 Kč, místo ceny plné 2 900 Kč
  • odměna za svědomitou práci a snahu - exkurze na ambasádu USA a do Senátu ČR

V úterý 29. 5. 2018 jelo celkem 14 studentů za odměnu na exkurzi do Prahy. Tato odměna byla za snahu a jejich svědomitou přípravu na zkoušky Cambridge. V 10 hodin navštívili ambasádu USA, kde měli domluvenou debatu s americkým diplomatem od 10 do 11 hodin- téma American Studies. Mr. Alan DeLeon vedl s dětmi debatu na různá témata: např. Florida, football, Super Bowl, U.S schools, school shootings, food, movies, traveling, Czech language. Po této prohlídce studenti přešli do Senátu ČR, kde měli domluvenou prohlídku historických prostor Senátu a následně se zúčastnili besedy se senátorem Milošem Vystrčilem.

Po těchto dvou návštěvách jsme přešli na Václavské náměstí, kde byl rozchod. Tato exkurze do Prahy byla ne jenom dětmi zasloužená, ale také velice pěkná a poučná.

Kroužek Cambridge English- příprava na Cambridge zkoušku bude probíhat i příští školní rok, zájemci s pokročilou angličtinou - ze sedmých a osmých tříd se mohou hlásit pí uč. Mastilové odteď až do konce září 2018. Zájemci s pokročilou angličtinou z devátého ročníku budou připravování Craigem Sturgisem. Zkouška Cambridge bude opět probíhat v Chotěboři, v květnu 2019.

Dana Mastilová Mikanová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.