Cambridge Exams 2022

31.5.2022
Výuka anglického jazyka

Naše škola již pátým rokem připravuje děti (většinou z osmých a devátých ročníků, i když to nemusí být pravidlem, záleží na úrovni Aj) na složení celosvětově uznávaného certifikátu Cambridge English - úrovní A2+B1+B2.
Zkoušky Cambridge English jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě. Každý, kdo úspěšně složí zkoušku Cambridge English, obdrží mezinárodně uznávaný certifikát jako doklad o dosažené úrovni. V některých středních školách může certifikát přidat body u přijímací zkoušky, a certifikát úrovně B1 a vyšší může v některých středních školách nahradit část Maturitní zkoušky z Aj (záleží na pravidlech SŠ).
Děti z naší školy (většinou z osmých tříd, ale záleží na úrovni, mohou být i mladší) se mohou každé září přihlásit do Cambridge English kroužku, který se koná 1x týdně, na zkoušky se zde připravují celý školní rok, až do května. Zájemci z devátých tříd jsou připravováni v jejich hodinách Aj (v jedné hodině z celkem 4 hodin Aj týdně).
Letošní termín Cambridge zkoušky A2 byl v sobotu 21. 5. 2022 a termín zkoušek úrovní B1+B2 je v sobotu 11. 6.. Na základě dohody s Jazykovou školou Sejfi Pavlíček se zkoušky konají vždy v sobotu, v Chotěboři na ZŠ Smetanova (Smetanova 745, 583 01 Chotěboř). Zkoušky se skládají ze speaking, listening, reading and writing a většinou zaberou kolem 3 hodin.
V rámci motivačního programu jsou všechny materiály i výuka lektora poskytovány zdarma. Škola též zajistí uhrazení větší části poplatku za zkoušky. Pro všechny žáky, kteří se zúčastní zkoušek, zajišťujeme kulturní a vzdělávací program v Praze. 25. 5. jsme opět vyrazili na americkou ambasádu, kde proběhla debata s americkým diplomatem, která trvala hodinu a půl.
Děti byly v diskuzi absolutně vynikající, s panem diplomatem hovořily o tématech jako sport, fake news, Afgánistán, demokracie, život v USA a ČR, cestování a mnoha dalších.

 

 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.