Celkové výsledky Tour de Czech - CESTA DO STŘEDU ZEMĚ

7.1.2021
Výzva v chůzi a běhu pro žáky 2. stupně

Milí žáci a žákyně,

zasíláme celkové výsledky etapové pohybové výzvy Tour de Czech. Celkem od listopadu proběhlo 6 etap, ve kterých jsme fiktivně obcházeli česká pohoří a jejich nejvyšší vrcholy.
Máme radost, že se zapojilo mnoho z Vás, průměrně každou etapu dvě třetiny. Naším cílem bylo motivovat Vás k pravidelné pohybové činnosti i v době karanténních opatření, což se u dvou třetin z Vás jistě povedlo. Pohyb a s tím související dobrá fyzická kondice jsou těmi nejlepšími bojovníky proti němu... Abychom zvýšili Vaši motivaci k pravidelnému pohybu, vymysleli jsme právě skončenou výzvu Tour de Czech. V ní jsme si ověřili, že dokážete hrát a soupeřit fair-play, že máte úctu k soupeřícím třídám, že dokážete motivovat své kamarády ze třídy k pohybové činnosti. Tyto aspekty jsou pro nás daleko důležitější, než samotný sportovní výkon, zároveň si však uvědomujeme, že soutěž je od toho, aby v ní byl někdo úspěšnější a někdo méně úspěšný.

Proto dovolte, abychom Vás seznámili s celkovými výsledky Tour de Czech.
Celkovým vítězem se stává třída 7.A, která za 6 týdnů dosáhla úctyhodných 3 089 km (průměr na žáka 140 km = vzdálenosti Ždírec - Praha). Druhý největší počet kilometrů dosáhla třída 8.C (2 207 km), třetí pak benjamínci ze 6.A (1 961 km).
Další pořadí: 4. místo 8.A, 5. místo 9.A, 6. místo 7.B, 7. místo 8.B, 8. místo 9.B. 
Vítězství třídy 7.A je cenné i z důvodu největšího zapojení žáků, každou etapu tato třída dosahovala zapojení přes 90% žáků, přičemž některé etapy absolvovali dokonce naprosto všichni žáci 7.A.

Pro všechny třídy máme připravené diplomy a drobné dárky, vítězná třída se může těšit na zajímavou odměnu.
Pro zajímavost uvádíme i pořadí vrchařského trikotu na prvních třech místech: 1. místo 7.A, 2. místo 8.C, 3. místo 6.A.

Celkem jsme nastřádali po českých horách úžasných 12 785 km (průměr na třídu necelých 1 600 km, průměr na žáka 74 km) !!! Toto číslo pro zajímavost mírně převyšuje vzdálenost do středu Země a zpět na povrch. Takže na závěr můžeme konstatovat, že jsme jediná škola v republice dokonce i na světě, která dosáhla středu zemského jádra a ještě se stačila vrátit na povrch. Společně jsme u konce CESTY DO STŘEDU ZEMĚ (radoval by se i Jules Verne...).

Martin Ležák a Roman Kučera

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.