Celostátní kolo zeměpisné olympiády

11.5.2022
Erik Šrámek prezentoval naši školu v zěměpisu.

Na konci dubna, ve čtvrtek 28. a v pátek 29. 4., se Erik Šrámek (9.A) zúčastnil celostátního kola zeměpisné olympiády. Zeměpisná olympiáda zastřešuje nejen samotnou geografii, ale je průřezem mnoha vědních oborů, což dává soutěži velkou míru nepředvídatelnosti, ale zároveň studenti musí prokázat široké spektrum znalostí a dovedností z různých oblastí. V kategorii C (žáci 8. a 9.ročníků a nizších stupňů gymnázií) se o titul nejlepšího mladého geografa střetlo 24 studentů z celé republiky. Pro zajímavost, hned dvě třetiny soutěžících přitom byly z gymnázií. Centrem republikového kola byla Přírodovědná fakulta UK v Praze na Albertově.
Na studenty čekalo několik kol soutěže, kromě obvyklých částí práce s atlasem a teoretického testu, pak i méně tradiční multimediální test nebo práce v terénu na Vyšehradě. Celkovým vítězem kategorie C se stal Václav Bouda z Gymnázia Viděradská, Praha. Náš zástupce Erik Šrámek se pak umístil na hezkém 19. místě.

Erikovi děkujeme za příkladnou reprezentaci školy i za mimořádný úspěch, kterého dosáhl v podobě postupu do celostátního kola. Do budoucna mu přejeme mnoho studijních i životních úspěchů, věříme, že celá soutěž pro něj byla zajímavou zkušeností.

Učitelé zeměpisu

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.