Čistá Vysočina 2016

15.4.2016
Naše škola se připojuje k tradičnímu jarnímu úklidu Ždírce nad Doubravou a okolí

Žáci a učitelé naší školy se jako každý rok zapojili do akce Čistá Vysočina, kterou pořádá Kraj Vysočina. V pátek 15.4. jsme opustili školní lavice, nasadili pracovní rukavice a vyrazili do různých částí obce. Množství odpadků, které jsme posbírali svědčí o tom, že je tato akce velice důležitá a smysluplná. Žáci si sami uvědomují, o co lépe se nám všem žije v čistém městě a váží si toho, pokud mají možnost se na tom podílet.

Učitelé ZŠ a MŠ Ždírec n.D.

V pátek 15. dubna 2016 se všichni naši žáci naší školy spolu se svými učiteli zúčastnili tradiční akce Čistá Vysočina. Žáci pátého ročníku se vydali sbírat odpadky na cyklostezku mezi Ždírcem nad Doubravou a Krucemburkem. Všichni přítomní byli překvapeni, kolik nepořádku jsou lidé schopni v dnešní době zanechat. Je dobře, že se žáci učí nejenom pořádku, ale zároveň se aktivně podílí na zlepšení čistoty v městě, ve kterém mnozí žijí.

Za žáky 5. ročníku Martin Ležák, Lucie Pátková