Čtenářská výzva 2. stupeň

23.1.2018
Zpráva pro žáky o čtenářské výzvě

V letošním školním roce byla pro žáky 2. stupně uspořádána soutěž s názvem Čtenářská výzva. Její první kolo proběhlo od září 2017 do ledna 2018, v němž žáci soutěžili v rámci své třídy. Mohli si vybrat knihy z deseti různých kategorií, např. kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno, kniha od českého či světového autora, kniha mající více než 200 stran nebo kniha psaná formou komiksu nebo deníku. Za každou přečtenou knihu žák získal dle zvolené kategorie určitý počet bodů, od tří po třicet. Knihu nestačilo jen přečíst, ale také ji čtenář musel přinést a stručně představit svým spolužákům ve třídě. V prvním kole děti přečetly 301 knih a jednomu z nich se za toto období podařilo přečíst 19 knih.

Od února do dubna 2018 se uskuteční 2. kolo této soutěže, ve kterém už budou žáci soupeřit v rámci celého 2. stupně. Odměnou pro nejlepší čtenáře z 1. i 2. kola bude jednodenní výlet.

Děkujeme všem, kteří se doposud této čtenářské výzvy zúčastnili, a doufáme, že i další kolo bude tak úspěšné a že se přidají i další čtenáři.

Markéta Zrzavá, Martina Hojná, Blanka Křivohlavá 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.