Cyklistický kurz 8. ročníků

25.6.2018
Žáci osmého ročníku absolvovali cyklistický kurz.

Od pondělí 18. června se 30 statečných žáků osmých ročníků vydalo na cyklistické putování  napříč krásnou přírodou Žďárských vrchů. První den byla naplánovaná etapa od naší školy k Hotelu Svratka, kde cyklistický peloton našel na tři dny své zázemí. Osmáci šlapali výborně a ještě dopoledne se mohli začít ubydlovat ve svých chatkách. Na odpoledne byla na programu vycházka pod taktovkou p. uč. Marka do okolí Svratky, například na vrchol Milovských Perníčků, ke zbytkům hradiště Zkamenělého zámku či obhlídka loveckého zámečku Karlštejn. Pro zajímavost: v lesích jsme míjeli pramen, žádná voda z něj ovšem nevytékala… Po setmění čekala žáky noční hra, kdy museli následovat svíčky a dojít za nimi do cíle. Uprostřed lesní stezky však na ně čekalo za kamenem překvapení, se kterým se však všichni jdoucí vypořádali. V úterý čekala peloton královská horská etapa, buď na Blatiny a Samotín, či do sedla pod Devět skal. Všichni tyto náročné kilometry zvládli a zasloužili by si tak vrchařský puntíkatý dres. Odpoledne osmáky čekala branná soutěž, při které zodpovídali otázky a úkoly ze zdravovědy, topografie, dopravní výchovy, zvládali kimovu hru či museli překonat lanovou stezku mezi stromy. Celkovými vítězkami se stala děvčata Sabina Slanařová, Pavlína Havelková a Jana Forejtová. Večer byl k dispozici bazén, děti si mohli zahrát badminton, ťuknout si fotbálek či si zkusit střelbu ze vzduchovky na terč. Poslední den zavítal peloton opět do lesů Žďárských vrchů na cestě do Ždírce, trasa však tentokrát vedla okolo rybníku Krejcar a obec Vortová. Odměnou všem cyklistům byla výborná zmrzlina v Krucemburku.

Všichni osmáci, kteří se kurzu zúčastnili, mají naší pochvalu. Někteří si možná poprvé vyzkoušeli soustavnější a delší jízdy na kole. Věříme, že si z tohoto cyklistického / sportovního putování odnesou spoustu zážitků.

Vaši instruktoři - Martin Ležák, Jan Marek, Markéta Ligmajerová, Markéta Zrzavá, Svatava Vévodová a David Kroupa

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.